Cudzoziemcy i cudzoziemki na polskim rynku pracy – szanse, korzyści, perspektywy

Kiedy: 7 października, godz. 10.00-15.30

Gdzie: klubokawiarnia Państwomiasto,  ul. Andersa 29, Warszawa

Organizatorzy: Fundacja Polskie Forum Migracyjne, Fundacja im. Heinricha Bölla

Podczas seminarium przyjrzymy się sytuacji cudzoziemek i cudzoziemców na polskim rynku pracy w kontekście zmian w sytuacji migracyjnej w Polsce i Europie. Przeanalizujemy trudności, z jakimi borykają się obcokrajowcy rozpoczynający działalność zawodową. Porozmawiamy także o szerokiej palecie korzyści, jakie czerpie z ich zatrudnienia polska  gospodarka.

Do udziału w spotkaniu zaproszono przedstawicieli bardzo zróżnicowanych instytucji – od organów państwowych, przez związki zawodowe i organizacje wspierające cudzoziemców na polskim rynku pracy po przedsiębiorców. Usłyszymy także różnorakie doświadczenia migranckich pracowników, ludzi biznesu i pracodawców. Ważną perspektywę zaprezentują osoby przyglądające się funkcjonowaniu rynku pracy z zewnątrz: doradcy i osoby wspierające cudzoziemców, a także przedstawiciele związków zawodowych.

Spotkanie jest skierowane do przedstawicieli i przedstawicielek podmiotów zaangażowanych we włączanie obcokrajowców w polski rynek pracy, pracodawców, a także osób naukowo zainteresowanych tematyką integracji zawodowej oraz mediów.

Prosimy uprzejmie o rejestrację poprzez formularz. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się tutaj.