Zapraszamy na spotkanie w IKP – spróbujemy zmierzyć się z tymi dwoma prostymi pytaniami: Gdzie jesteśmy dzisiaj w Polsce wobec sprawy uchodźców i migrantów? Czy są rzeczy, które możemy i najzwyczajniej powinniśmy robić?
W rozmowie wezmą udział:
- Agnieszka Ayşen Kaim – orientalistka, turkolożka, opowiadaczka z Grupy Studnia O. i tłumaczka – mówić będzie o praktycznym wymiarze rzeczywistości uchodźców i migrantów, czyli procedurach, zatrzymaniach, przesłuchaniach, w których na co dzień uczestniczy właśnie jako tłumaczka.
- Zofia Bartoszewicz – pieśniarka, aktorka, performerka, związana z Teatrem Węgajty – mówić będzie o doświadczeniach pracy animacyjnej w Domu Uchodźcy w Dortmundzie.
- Özgür Soner – pochodzi z Turcji, jest pół Kurdem i pół Turkiem. Od 12 lat mieszka w Polsce. Ukończył politologię na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obecnie doktoryzuje się na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Od wielu lat działa na rzecz uchodźców współpracując z różnymi fundacjami. W wieku 16 lat po raz pierwszy został zatrzymany przez policję z powodów politycznych. Przez 9 lat był w tureckim więzieniu, z czego przez ostatnie dwa lata w izolatce. W sprzeciwie wobec izolacji i tortur przeprowadził głodówkę i został zwolniony przez komisję lekarską.
Spotkanie poprowadzi Małgorzata Litwinowicz-Droździel.
Informacja o wydarzeniu na stronie Instytutu Kultury Polskiej.
Link do wydarzenia na fb.