FILMY W DRODZE W SZCZECINIE

Dom Otwarty i Refugees Szczecin przy wsparciu partnerów: WATCH DOCS oraz Akademia Sztuki w Szczecinie w Szczecinie mają przyjemność zaprosić Państwa na nietypowy mały festiwal filmów.  Zapraszamy państwa do obejrzenia kilku filmów dokumentalnych pokazujących rozmaite perypetie ludzi, którym los poskąpił szczęścia. Zobaczycie Państwo życie ludzi, którzy musieli opuścić swoje domy i wybrać się na tułaczkę przez mniej i bardziej gościnne miejsca w poszukiwaniu nowego, bezpieczniejszego miejsca do życia. Ludzie ci zostawili za sobą dom, ojczyznę, a nierzadko i bliskich, by mieć szansę na życie. Alternatywą była wojna, nędza, śmierć i prześladowania. Uciekają w różne miejsca, lecz część trafia do Europy, gdzie spotyka ich rozmaity los. W myśl konwencji międzynarodowych należy im się ochrona i pomoc, ale wielu patrzy na nich z podejrzliwością, a nawet wrogością. Tworzą się wokół nich stereotypy i mity.
Chcielibyśmy Państwu przybliżyć sylwetki tych ludzi. Pokazać kim są. Chcielibyśmy, aby Państwo poznali ich imiona, nazwiska, zobaczyli twarze, posłuchali ich historii. Po prostu ich odrobinę poznali.

Mamy jednocześnie nadzieję, że zaprezentowane przez nas filmy będą przyczynkiem do racjonalnej rozmowy na tematy związane z uchodźcami i migrantami we współczesnym świecie i oczywiście w naszym kraju. Dlatego właśnie każdy z dni naszego festiwalu kończyć będziemy dyskusją, do której zapraszamy naszą szanowną publiczność oraz specjalnych zaproszonych przez nas gości.

07.10.16 piątek
17:00 Pokażcie to wszystko światu
18:15 Zima na Lampedusie
20:00 Dyskusja z zaproszonym gościem

08.10.16 sobota
17:00 Granice. Europejski sen
18:00 Nigdzie w Europie
20:00 Dyskusja z zaproszonym gościem

09.10.16 niedziela
17:00 The Land Between
18:30 W płomieniach
19:30 Dyskusja z zaproszonym gościem

Opisy poszczególnych filmów znajdziecie państwo na stronie.
Na wszystkie pokazy i dyskusje wstęp wolny.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Dzielić