POKOJOWA MANIFESTACJA ANTYWOJENNASTOP LUDOBÓJSTWU W SYRII

DAJMY SZANSĘ POKOJOWI

W ostatni weekend września w Aleppo zginęło ponad 380 cywilów (w tym 60 dzieci) z 275 tysięcy. Ostatnie naloty wymierzono w obszary cywilów, szpitale i systemy rozdziału wody. Ludzie chodzą po trupach.

Jest nam wstyd, że musimy posłużyć się określeniem „około”, Zbigniew Herbert w kontekście ofiar wojen napisał o nim „haniebne”:

a przecież w tych sprawach
konieczna jest akuratność
nie wolno się pomylić
nawet o jednego

jesteśmy mimo wszystko
stróżami naszych braci

Nie chcemy zastygnąć w przerażeniu i poczuciu bezsilności. Jesteśmy stróżami Syryjczyków. Organizując manifestację propokojową, chcemy zwrócić oczy w stronę Aleppo i całej ogarniętej wojną Syrii, podczas gdy wiele mediów odwróciło oczy od tego konkretnego cierpienia, pozbawiając się też szansy na wyedukowanie obywatela, który odczuje empatię w stosunku do odciętych od wody, jedzenia, żyjących na gruzach.

Chcemy pokazać Syrię, pokazać Aleppo, ale także pokazać mieszkańcom tego piekła na Ziemi, że nie są samotni, że ich widzimy, że jesteśmy SOLIDARNI i dołożymy wszelkich starań, by takich solidarnych było więcej.

Zapraszamy całe rodziny. Spotkaniu towarzyszyć będzie namiot edukacyjny, wiersze dla Aleppo oraz wystawa na UAP. Połączymy się także na żywo i porozmawiamy z oblężonym miastem. Całość będziemy transmitować przez profil Humans of Aleppo.  Wspólnie dajmy szansę pokojowi.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Dzielić